Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Jaký je rozdíl mezi výplní a botulotoxinem?

Milé klientky, často se k nám objednáváte na “botoxové výplně” a proto mě napadlo, napsat krátký článek vysvětlující pojmy v této oblasti.

Botulotoxin je látka, kterou v estetické medicíně používáme pro vyhlazení mimických vrásek v oblasti mezi obočím (mračivky) na čele a v oblasti zevních očních koutků ( vrásky při úsměvu, tzv. vraní noha) 

Botulotoxin se aplikuje do svalu, nikoliv do vrásky a vrásku tedy nevyplňuje, vlastně si vrásky vůbec nevšímá, působí si v klidu ve svalu, kde dočasně obsadí nervo-svalovou ploténku a pokud vráska není příliš hluboká, tak se zcela vyhladí během několika dnů, protože kůže nad svalem se nebude hrnout a tvořit vrásky. Výsledkem je tedy “odstranění vrásek pomocí botulotoxinu”
Pokud je ale vráska hluboká, botulotoxin sám ji neodstraní, alespoň ne po první aplikaci. Je potřeba použít jinou látku a tou je nejčastěji kyselina hyaluronová ve fromě gelu, který se zpravidla aplikuje PŘÍMO DO VRÁSKY a okamžitě ji vyplňuje, tedy vyhlazuje. Opět samozřejmě v závislosti na její hloubce, tedy na době, jakou si ji “pěstujete”.

Po aplikaci botulotoxinu tedy odcházíte od nás s vráskami a na výsledeke čekáte, po aplikaci výplně se z výsledku radujete ihned.

Oba tyto zákroky je vhodné kombinovat a nechat si tedy ode mě případně poradit, který z nich je v dané chvíli vhodnější.

Snad jsem těm z Vás, které u nás ještě nebyly a nevědí tedy, co čekat, alespoň trochu pomohla pojmy ozřejmit.

Přeji krásné, ještě stále letní, dny a těším se naviděnou s těmi, které se u nás po létě zastaví na refresh.

Vaše doktorka Evička