5 mýtů o vráskách

Zdroj: Estetika.cz

Počet vrásek záleží na vrozené kvalitě pleti
To je pravda jen z části. Genetický základ samozřejmě vytváří předpoklad k tvorbě vrásek, ale péčí dokážeme stav pokožky ovlivnit a počet vrásek výrazně redukovat.

Je mi pětadvacet, na péči o vrásky mám ještě dost času
Chyba. Když nebudete pleť ošetřovat lehkými hydratačními krémy a ještě k tomu přidáte přehnané opalování a solárko, můžete mít už teď pokožku jako pětatřicítka. Buďte tedy k pleti šetrná dřív, než bude pozdě. Kolem dvacítky není třeba zbytečně utrácet za „anti-wrinkles“ kosmetiku, ale určitě dobře čistěte a přidejte výživné krémy.

Na vějířky kolem očí platí jenom skalpel
To už je minulost. Kromě speciálních krémů s nejnovějšími liftingovými efekty vhodnými pro oční okolí existují další neinvazivní způsoby omlazení: laser, mezoterapie, radiofrekvence, fotorejuvenace.

Když si nechám odstranit vrásky, budu vypadat uměle
Mýtus. Záleží jenom na vás – pokud se budete po zákroku chovat přirozeně, budete vypadat „jenom“ mladší. Ostatně, jak říká dr. Michel Pfulg z kliniky Laclinic-Montreux (www.laclinic.ch): „Estetická medicína je umění… A dobrý estetický chirurg je umělec, který se dívá na svou pacientku.“

Make-up se usazuje ve vráskách a tím je jen zdůrazní
Kvalitní make-up pokrývá pleť rovnoměrně a přilne tak, že jeho koncentrace ve vráskách nehrozí ani po několika hodinách. Make-up je dokonce možné kombinovat s účinnými korektory. Předpokladem ovšem je použití vhodné podkladové báze.

Eva Clinic s.r.o.

HRADEC KRÁLOVÉ
Kampelíkova 345
500 04 Hradec Králové 


PARDUBICE
Husova 842
530 03 Pardubice 

Podpořte nás

facebookesthetics