odstranění nadměrného pocení

Nadměrné pocení

Zbavte se pocení

Léčba nadměrného pocení

na určitou část těla neboli fokální hyperhidróza. Nejčastěji ošetřovanou oblastí je podpaží.

Výhoda

• Jednoduchý a vysoce účinný zákrok

• Rychlý zákrok be následné rekonvalescence

• Výratné zlepšení komfortu v sociální sféře života

• Cenově dostupný zákrok

Pojem hyperhidrosa

Hyperhidrosa je lékařský termín pro nadměrné pocení vyvolané zvýšenou činností potních žláz a je buď celková  nebo fokální, tj. omezená na určitou část těla. Celková hyperhidrosa je většinou projevem celkového onemocnění, například při některých endokrinních poruchách a vyžaduje pečlivé interní vyšetření. Hyperhidrosa omezená na určitou část těla mívá nejasnou příčinu.  Faktory, které přispívají k jejímu vzniku a udržování jsou stresy, úzkostné stavy, duševní nerovnováha aj. Nejčastější místa projevů nadměrného pocení jsou podpaží, dlaně a chodidla.

Odstranění nadměrného pocení - princip léčby a délka efektu

Fokální hyperhidrosa je velice snadno a rychle léčitelná aplikací botulotoxinu typu A do příslušné oblasti – nejčastěji ošetřujeme podpaží. Účinek botulotoxinu spočívá v blokádě převodu vzruchu z nervu na příslušnou potní žlázku. Výsledkem je výrazné omezení až zastavení tvorby potu v dané oblasti. Efekt po aplikaci vydrží v závislosti na množství aplikované látky od cca 5  měsíců až po 10-12 měsíců.

Odstranění nadměrného pocení - průběh ošetření

Lékař aplikuje Botulotoxin typu A se do ošetřované oblasti tenkou jehličkou několika vpichy. Počet vpichů a množství účinné látky záleží nejen na velikosti plochy (speciální test těsně před ošetřením) ale také na požadavku klienta ( do jaké míry chce pocení zmírnit) Zákrok se provádí ambulantně, je časově i fyzicky nenáročný. Nežádoucí účinky prakticky nejsou známy.

KONTRAINDIKACE

• těhotenství

• kožní onemocnění  v místě aplikace

• předchozí alergická reakce na botulotoxin typu A

Jak to u Nás probíhá

Ceník nadměrné pocení

Odstranění nadměrného pocení

Podpaží, dlaně (obvyklá cena 12.000,- za obě podpaží)

od 6.000 Kč
Přejít nahoru
SPECIÁLNÍ NABÍDKA

AKČNÍ BALÍČKY